Dystrybucja i serwis amortyzatorów Öhlins
News > Öhlins wprowadza na rynek RXF34 m.2 - najnowszej generacji widelec MTB zaprojektowany do jazdy w stylu downcountry.

07.04.2022

Öhlins wprowadza na rynek RXF34 m.2 - najnowszej generacji widelec MTB zaprojektowany do jazdy w stylu downcountry.

Öhlins wprowadza na rynek RXF34 m.2 - najnowszej generacji widelec MTB zaprojektowany do jazdy w stylu downcountry. Nowy widelec oferuje konfigurację o krótkim skoku 120 i 130 mm zoptymalizowaną pod kątem lekkich rowerów Trail na kołach 29 cali.
Ważący zaledwie ok. 1695 g** widelec może pochwalić się zupełnie nową sprężyną powietrzną i tłumikiem dostosowanym do wymagań nowego stylu jazdy downcountry. Jednocześnie RXF34 m.2 zachowuje wszystkie cechy sprawdzonego w wyścigach zawieszenia Öhlins, znanego z siostrzanych modeli o długim skoku - RXF36 m.2 i RXF38 m.2

OTX18 – tłumik downcountry
RXF34 m.2 posiada nowo zaprojektowany tłumik OTX18. Wywodzący się z bardzo udanego TTX18, który można znaleźć w widelcach zjazdowych oraz enduro Öhlins. OTX18 jest przeznaczony do lekkich rowerów szlakowych. Dzieli kilka kluczowych komponentów z większym bratem TTX18, ale waży o 27% mniej i jest zoptymalizowany pod kątem szybszej i płynniejszej jazdy po szlakach. RXF34 m.2 zapewnia optymalną równowagę między przyczepnością, kontrolą, wagą i sztywnością.

Podobnie, jak we wszystkich amortyzatorach przednich Öhlins, OTX18 oferuje imponujący zakres regulacji w celu precyzyjnego dostrojenia - piętnaście kliknięć regulacji tłumienia wolnej kompresji i regulacji tłumienia odbicia oraz trzy poziomy regulacji tłumienia szybkiej kompresji z trybem podjazdowym. Jak zawsze, dostępny jest również szeroki i gruntownie przetestowany zestaw ustawień fabrycznych dla tych, którzy chcą jeszcze lepiej dostosować pracę widelca do swoich wymagań.

Lekka sprężyna powietrzna
Nowy tłumik współpracuje z wytrzymałą i lekką sprężyną powietrzną, która posiada komorę pozytywną i samoregulującą komorę negatywną. Pozytywna komora pozwala użytkownikowi dostroić charakterystykę ugięcia sprężyny zgodnie z potrzebami za pomocą łatwego w użyciu systemu tokenów Öhlins. Tymczasem komora negatywna została zaprojektowana do szybkiej jazdy po szlakach i odpowiada za początkową miękkość  pracy oraz doskonałą czułość na małe nierówności. Powierzchnia sprężyny i uszczelnień minimalizuje również tarcie i siłę przełamania, aby dodatkowo poprawić płynność pracy widelca.

Sprawdzona w wyścigach konstrukcja goleni
Bardzo sztywne golenie RXF34 m.2 zapewniają wyjątkowo precyzyjne sterowanie. Udało się to osiągnąć dzięki zamkniętej konstrukcji goleni zewnętrznych, która znacznie poprawia sztywność i wytrzymałość na uszkodzenia.
RXF34 m.2 korzysta również z tej samej, sprawdzonej w wyścigach konstrukcji osi pływającej, zastosowanej w RXF36 m.2 i RXF38 m.2, która zmniejsza tarcie i dodatkowo zwiększa sztywność.

 • Tłumik OTX18 zoptymalizowany do jazdy szlakowej
 • Golenie górne 34 mm
 • Kompatybilny z kołami 29” 
 • Offset: 44 mm 
 • Skok: 120 mm i 130 mm 
 • Pływająca oś koła dla zmniejszenia tarcia
 • Kompatybilny z eMTB
 • **Waga: ok. 1695g bez tokenów
 • Mocowanie zacisku hamulcowego post mount 160mm. Maksymalny rozmiar tarczy hamulcowej: 203mm
 • Maksymalny rozmiar ogumienia: 29x2.6”
 • Wysokość axle-to-crown: 541mm dla skoku 130 mm

Thomas Westfeldt, menedżer produktu MTB , ÖHLINS Racing AB, powiedział:
RXF34 m.2 przenosi firmę Öhlins na nowe, ekscytujące terytorium. Ten segment staje się coraz bardziej popularny i z przyjemnością oferujemy rowerzystom wybór widelca, który został specjalnie zaprojektowany, aby sprostać wyzwaniom szybkiej i lekkiej jazdy po szlakach. Jak zawsze, czerpiemy z bogatego doświadczenia w wielu dyscyplinach, aby stworzyć produkt przemawiający do rowerzystów, którzy szukają tego, co najlepsze w tej kategorii - dla tych, którzy potrzebują technologii wyścigowej do codziennego użytku.