Dystrybucja i serwis amortyzatorów Öhlins

RXF34 m.2

Stworzony z myślą o wysokich wymaganiach do szybkiej jazdy downcountry, RXF34 m.2 jest złotym standardem w kategorii widelców trail o skróconym skoku.

Najnowszej generacji widelec MTB zaprojektowany do jazdy w stylu downcountry. Nowy RXF34 M.2 oferuje konfigurację o krótkim skoku 120 i 130 mm zoptymalizowaną pod kątem lekkich rowerów Trail na kołach 29 cali.

Ważący zaledwie ok. 1695 g** widelec może pochwalić się zupełnie nową sprężyną powietrzną i tłumikiem dostosowanym do wymagań nowego stylu jazdy downcountry. Jednocześnie RXF34 m.2 zachowuje wszystkie cechy sprawdzonego w wyścigach zawieszenia Öhlins, znanego z siostrzanych modeli o długim skoku - RXF36 m.2 i RXF38 m.2

 

OTX18 – tłumik downcountry

RXF34 m.2 posiada nowo zaprojektowany tłumik OTX18. Wywodzący się z bardzo udanego TTX18, który można znaleźć w widelcach zjazdowych oraz enduro Öhlins. OTX18 jest przeznaczony do lekkich rowerów szlakowych. Dzieli kilka kluczowych komponentów z większym bratem TTX18, ale waży o 27% mniej i jest zoptymalizowany pod kątem szybszej i płynniejszej jazdy po szlakach. RXF34 m.2 zapewnia optymalną równowagę między przyczepnością, kontrolą, wagą i sztywnością.

Podobnie, jak we wszystkich amortyzatorach przednich Öhlins, OTX18 oferuje imponujący zakres regulacji w celu precyzyjnego dostrojenia - piętnaście kliknięć regulacji tłumienia wolnej kompresji i regulacji tłumienia odbicia oraz trzy poziomy regulacji tłumienia szybkiej kompresji z trybem podjazdowym. Jak zawsze, dostępny jest również szeroki i gruntownie przetestowany zestaw ustawień fabrycznych dla tych, którzy chcą jeszcze lepiej dostosować pracę widelca do swoich wymagań.

 

Lekka sprężyna powietrzna

Nowy tłumik współpracuje z wytrzymałą i lekką sprężyną powietrzną, która posiada komorę pozytywną i samoregulującą komorę negatywną. Pozytywna komora pozwala użytkownikowi dostroić charakterystykę ugięcia sprężyny zgodnie z potrzebami za pomocą łatwego w użyciu systemu tokenów Öhlins. Tymczasem komora negatywna została zaprojektowana do szybkiej jazdy po szlakach i odpowiada za początkową miękkość  pracy oraz doskonałą czułość na małe nierówności. Powierzchnia sprężyny i uszczelnień minimalizuje również tarcie i siłę przełamania, aby dodatkowo poprawić płynność pracy widelca.

 

Cechy:

 • Tłumik OTX18 zoptymalizowany do jazdy downcountry

 • Golenie górne 34 mm

 • Kompatybilny z kołami 29” 

 • Offset: 44 mm 

 • Skok: 120 mm oraz 130 mm 

 • Pływająca oś koła dla zmniejszenia tarcia

 • Kompatybilny z eMTB

 • Waga: ok. 1695g** bez tokenów

 • Mocowanie zacisku hamulcowego post mount 160mm. Maksymalny rozmiar tarczy hamulcowej: 203mm

 • Maksymalny rozmiar ogumienia: 29x2.6”

 • Wysokość axle-to-crown: 541mm dla skoku 130 mm

 

Czy chcesz wiedzieć, który produkt Öhlins najlepiej pasuje do Twojego roweru?

Wejdź na Öhlins Performance Suspension Guide, gdzie znajdziesz również zalecenia dotyczące ustawień

 

Instrukcje serwisowe dostępne są do pobrania na stronie ohlins.com

https://www.ohlins.com/support/manuals/

 

Obejrzyj filmy instruktażowe oraz serwisowe na kanale YouTube

Pozostałe produkty