Dystrybucja i serwis amortyzatorów Öhlins

STX 22 Air Specialized

Twój Specialized może Cię jeszcze zaskoczyć.

Tam, gdzie niewielka waga amortyzatorów roweru crossowego spotyka się z maksymalną kontrolą roweru zjazdowego. Możesz zakończyć poszukiwania. STX22 Air Specialized oferuje niezrównaną przyczepność i kontrolę w lekkiej, wytrzymałej konstrukcji. Koniec z kompromisami.

Bliska współpraca Specialized i Öhlins wniosła nowy poziom wydajności, niespotykany wcześniej w amortyzatorach pneumatycznych, które do tej pory nie były specjalnie dostosowane do charakterystyki poszczególnych modeli rowerów.

Po przeanalizowaniu zapotrzebowania na amortyzator pneumatyczny dla rowerów segmentu Enduro & Trail, znaleziono odpowiedź, a była nią koncepcja Öhlins STX. Dzięki niższym poziomom tłumienia w porównaniu amortyzatora sprężynowego, został opracowany mniej skomplikowany produkt, który nadal zachowuje wysoką funkcjonalność i oferuje wysoką wydajność jazdy bez straty kontroli na zjazdach.

STX22 Air charakteryzuje się pokaźną średnicą tłoka zrównoważoną poprzez równie duży zawór kompresyjny, który zapewnia utrzymanie ciśnienia wewnętrznego pod kontrolą. Efektem jest niska histereza oraz czułość amortyzatora oferując najwyższej jakości pracę, która nie musi być okupiona kosztem komfortu i kontroli nad rowerem podczas sekcji zjazdowych.

Wolna i szybka kompresja oraz tłumienie odbicia są regulowanie zewnętrznie z dodatkowym ustawieniem podjazdowym, który to zapewnia stabilność i ułatwia wspinanie się na długich odcinkach z utrzymaniem trakcji.

Sprężyna powietrzna wykorzystuje nowy system uszczelek o niskim współczynniku tarcia, a także lepszego wyrównania ciśnienia pomiędzy komorami. Rezultatem jest doskonała początkowa elastyczność wspomagana przez kontrolowany skok w środkowym zakresie oraz dodatkowa odporność na dobicia wynikająca z charakterystyki sprężyny pneumatycznej. Amortyzator nie dobija, dzięki czemu nie musisz się martwić o to, czy podoła zadaniom, które przed nim stawiasz. Istnieje również możliwość dostosowania krzywej ugięcia komory powietrznej amortyzatora dzięki zastosowaniu wkładek do komory powietrznej lub zwiększenia/zmniejszenia ilości oleju smarującego dla bardziej progresywnego lub linearnego odczucia.


Cechy:

 • Specjalnie zaprojektowany dla segmentu Enduro/trail

 • Rozmiary: Specialized Enduro 2013+, Specialized Stumpjumper Carbon 2016+ Specialized Rhyme Carbon 2016

 • Jednoczęściowy korpus i zbiornik dla osiągnięcia minimalnej masy przy zachowaniu maksymalnej wytrzymałości

 • Zawór autosag umożliwiający bardzo szybkie ustanowienie punktu SAG.

 • Uszczelnienia o niskim współczynniku tarcia

 • Technologia Tłumienia STX

 • Zewnętrzna regulacja wolnego tłumienia odbicia

 • Zewnętrzna regulacja szybkiej kompresji z dodatkowym ustawieniem wspinania

 • Zewnętrzna regulacja wolnej kompresji

 • Regulowana objetość sprężyny powietrznej

 • Niska masa od 340 g

 

Czy chcesz wiedzieć, który produkt Öhlins najlepiej pasuje do Twojego roweru?

Wejdź na Öhlins Performance Suspension Guide, gdzie znajdziesz również zalecenia dotyczące ustawień

 

Instrukcje serwisowe dostępne są do pobrania na stronie ohlins.com

https://www.ohlins.com/support/manuals/

 

Obejrzyj filmy instruktażowe oraz serwisowe na kanale YouTube

Do ściągnięcia

Pozostałe produkty