Dystrybucja i serwis amortyzatorów Öhlins

STX 22 Air Custom

Nowa Seria STX 22 Air Custom jest specjalnie zaprojektowana dla segmentu Enduro i Trail

Tam, gdzie niewielka waga amortyzatorów roweru crossowego spotyka się z maksymalną kontrolą roweru zjazdowego. Poszukiwania możesz zakończyć. Seria STX22 Air Custom oferuje niezrównaną przyczepność i kontrolę w lekkiej, wytrzymałej konstrukcji. Koniec z kompromisami. Po przeanalizowaniu zapotrzebowania na amortyzator powietrzny dla rowerów Enduro & Trail, znaleziono odpowiedź a była nią koncepcja Öhlins STX. Dzięki niższym poziomom tłumienia w porównaniu do zjazdowego amortyzatora sprężynowego, został opracowany mniej skomplikowany produkt, który nadal zachowuje funkcjonalność i oferuje wysoką wydajność jazdy bez straty kontroli na zjazdach.

Seria STX 22 Air Custom charakteryzuje sie dużą średnicą tłoka zrównoważoną poprzez duży zawór kompresyjny, który zapewnia utrzymanie ciśnienia wewnętrznego pod kontrolą. Efektem jest niska histereza oraz czułość amortyzatora oferując najwyższej jakości pracę, która nie musi być okupiona kosztem komfortu i kontroli nad rowerem podczas zjazdu.

Wolna i szybka kompresja oraz tłumienie odbicia są regulowanie zewnętrznie z dodatkowym ustawieniem podjazdowym, który to zapewnia stabilność i ułatwia długie wspinanie się na długich odcinkach z utrzymaniem trakcji.

Sprężyna powietrzna wykorzystuje nowy system uszczelek o niskim współczynniku tarcia, a także lepszego wyrównania ciśnienia pomiędzy komorami. Rezultatem jest doskonała początkowa elastyczność wspomagana przez kontrolowany skok w środkowym zakresie oraz dodatkowa odporność na dobicia wynikająca z charakterystyki sprężyny pneumatycznej. Amortyzator nie dobija, dzięki czemu nie musisz się martwić o to, czy podoła zadaniom, które przed nim stawiasz. Istnieje również możliwość dostosowania krzywej ugięcia komory powietrznej amortyzatora dzięki zastosowaniu wkładek do komory powietrznej lub zwiększenia/zmniejszenia ilości oleju smarującego dla bardziej progresywnego lub linearnego feelingu.

Seria Öhlins STX 22 Air Custom jest dostępna w 4 różnych konfiguracjach skoku oraz długościach montażowych, z osprzętem montażowym kompatybilnym z większością dostępnych na rynku rowerów Enduro/trail.


Przykłady aplikacji
190×51: Orange Five, Canyon Spectral
200×51: Devinci Troy, Santa Cruz 5010, IBIS Mojo SL
200×57: Giant Reign, Intense Tracer 275, Santa Cruz Bronson, Juliana Roubion
216×63: Santa Cruz Nomad, Yeti SB6 C, Transition Patrol


Cechy:

  • Specjalnie zaprojektowany dla segmentu Enduro/trail

  • Skok: 190x51mm, 200x51mm, 200x57mm i 216x63mm

  • Jednoczęściowy korpus i zbiornik dla osiągnięcia minimalnej masy przy zachowaniu wytrzymałości i sztywności

  • Uszczelnienia o niskim współczynniku tarcia

  • Technologia STX

  • Zewnętrzna regulacja wolnego tłumienia odbicia

  • Zewnętrzna regulacja szybkiej kompresji z dodatkowym ustawieniem podjazdowym

  • Zewnętrzna regulacja wolnej kompresji

  • Regulowana objętość sprężyny powietrznej

  • Niska masa od 340 g

 

Czy chcesz wiedzieć, który produkt Öhlins najlepiej pasuje do Twojego roweru?

Wejdź na Öhlins Performance Suspension Guide, gdzie znajdziesz również zalecenia dotyczące ustawień

 

Instrukcje serwisowe dostępne są do pobrania na stronie ohlins.com

https://www.ohlins.com/support/manuals/

 

Obejrzyj filmy instruktażowe oraz serwisowe na kanale YouTube

Do ściągnięcia

Pozostałe produkty