Dystrybucja i serwis amortyzatorów Öhlins

TTX1Air

Wytrzymały amortyzator powietrzny z linii high performance do jazdy w wymagającym terenie

TTX1Air to wytrzymały amortyzator powietrzny z linii high performance do jazdy w wymagającym terenie. TTX1Air oferuje taką samą jakość pracy, jak TTX2Air, ale w bardziej kompaktowej formie z pojedynczą puszką. TTX1Air został stworzony z myślą o rowerach z bardziej liniowym przełożeniem zawieszenia. TTX1Air ma również nową, węższą konstrukcję otworów montażowych, która pasuje do większej ilości ram. Dzięki kompaktowej konstrukcji TTX1Air waży 60 gramów mniej niż TTX2Air dla amortyzatora 210 x 55 mm. Specjalna uszczelka kurzowa i smarowanie sprężyny powietrznej zmniejszają tarcie i zapewniają stałą wydajność między przeglądami.

TTX1Air łączy w sobie doskonałe właściwości tłumienia systemu TTX z konstrukcją amortyzatora powietrznego, zapewniając zarówno lepszą wydajność, jak i wytrzymałość. Öhlins wprowadził koncepcję TTX na rynek MTB i technologią tą wyznaczył nowy standard w jakości tłumienia oraz drogę, którą podążają konkurenci. Technologia TTX opiera się na konstrukcji dwururowej, dzięki czemu amortyzator  doskonale działa przy niskim ciśnieniu gazu w komorze IFP. Daje to możliwość precyzyjniejszej regulacji tłumienia dla dodatkowej kontroli oraz eliminuje wpływ niepożądanych zjawisk fizycznych na jakość pracy.

TTX1Air to produkt jeszcze bardziej dopracowany pod względem wydajności tłumienia i łatwości spersonalizowanego ustawienia. Konstrukcja sprężyny powietrznej w pełni wykorzystuje możliwości, jakie daje standard metryczny. Szersze rozstawienie panewek sprawiło, że sprężyna jest solidniejsza wraz ze zwiększoną odpornością na boczne obciążenia. Wszechstronny i idealny wybór dla rowerów enduro i trail o bardziej liniowym zawieszeniu. TTX1Air jest również znakomitym rozwiązaniem dla eMTB, szczególnie tam, gdzie rowerzysta szuka amortyzatora lżejszego i smuklejszego, który można regulować w szerokim zakresie, aby zoptymalizować go pod kątem stylu jazdy i konstrukcji roweru.

Aby utrzymać wysoki poziom wydajności zawieszenia, ważne jest przestrzeganie interwałów serwisowych. Serwis sprężyny powietrznej po 100 godzinach jazdy można przeprowadzić, postępując zgodnie z instrukcją serwisową i filmem instruktażowym lub korzystając z usług autoryzowanego serwisu Öhlins.

 

Cechy:

 • Technologia TTX, z pełną regulacją zaworu kompresji

 • Setting bank sprawdzony przez zawodników pucharu świata

 • Konstrukcja pojedynczej puszki dla rowerów z bardziej liniowym zawieszeniem

 • Mniejsze gabaryty umożliwiają dopasowanie do większej ilości ram

 • Wewnętrzna regulacja charakterystyki tłumienia: 5 poziomów tłumienia kompresji i 6 poziomów tłumienia odbicia umożliwia dostosowanie do wielu różnych typów zawieszenia.

 • Regulacja tłumienia szybkiej i wolnej kompresji oraz regulacja tłumienia powrotu

 • Tryb podjazdowy (3. pozycja regulacji tłumienia szybkiej kompresji)

 • Tokeny do zmiany objętości sprężyny powietrznej w komplecie

 • Dostępne długości metryczne 190/210/230mm

 • Dostępne długości Trunnion 165/185/205mm

 • Maksymalne ciśnienie do 300PSI

 • Waga ok. 390g (rozmiar 190x45mm)

 

Czy chcesz wiedzieć, który produkt Öhlins najlepiej pasuje do Twojego roweru?

Wejdź na Öhlins Performance Suspension Guide, gdzie znajdziesz również zalecenia dotyczące ustawień

 

Instrukcje serwisowe dostępne są do pobrania na stronie ohlins.com

https://www.ohlins.com/support/manuals/

 

Obejrzyj filmy instruktażowe oraz serwisowe na kanale YouTube

Do ściągnięcia

Pozostałe produkty